Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Jeśli szukasz nowego projektu biura podczas projektowania przestrzeni biurowej, skutecznym sposobem na rozpoczęcie procesu jest rozważenie, w jaki sposób różne układy będą korzystnie wpływać na przepływ pracy. Celem jest pomoc Twojej firmie w efektywnym funkcjonowaniu. W końcu, praca musi zostać wykonana.

Teraz zastanów się nad elementem ludzkim i nad tym, jak Twój zespół może pracować najlepiej.

Biuro to nie tylko rozmieszczenie stanowisk pracy, a następnie dopasowanie ludzi do szczelin. Dynamika społeczna i psychologiczna również ma znaczenie.


Zdjęcie: Allermuir, Arcadia Contract & OFS

Określ swoje podstawowe potrzeby w zakresie przepływu pracy

Przeanalizuj różne funkcje w swojej firmie, począwszy od funkcji podstawowej - powodu, dla którego firma istnieje - po funkcje pomocnicze, takie jak sprzedaż i marketing, finanse i obsługa klienta. Zasady układania biura są ponadczasowe. W publikacji z 1995 r. w Sloan Management Review MIT zauważono, że "innowacje technologiczne i kreatywne projektowanie przestrzeni wspólnie tworzą możliwe rozwiązania".

Oto wyróżnione w artykule "inicjatywy taktyczne", które przynoszą korzyści organizacji:

  • Planowanie ergonomiczne
  • Definiowanie grupowych i osobistych miejsc pracy
  • Oferowanie wspólnej przestrzeni roboczej
  • Dostosowanie do potrzeb pracowników zdalnych

Jest to podejście odgórne, które opiera się na osobach o wyższym autorytecie, które widzą szersze cele i przesuwają decyzje na zadania pracowników niższego szczebla. W przeciwieństwie do tego, styl oddolny gromadzi wkład pracowników i daje każdemu głos.

Ergonomia działa dobrze w oparciu o wkład pracowników, ponieważ jej koncepcja polega na dopasowaniu miejsca pracy do potrzeb ludzi i sposobu ich funkcjonowania. Pracownicy mogą powiedzieć, co jest wygodne i co się sprawdza, a co nie.

Tak właśnie działały przestrzenie co-workingowe. Zakładały one swoje sklepy, zapisywały freelancerów i pracowników zdalnych, którzy chcieli z nich korzystać, i zbierały informacje zwrotne na temat tego, co się użytkownikom podobało, a co nie. Następnie wprowadzali niezbędne poprawki.

Podejście "oddolne" przy projektowaniu przestrzeni biurowej pozwala dopracować plany tak, aby uzyskać satysfakcjonujące rozwiązanie.

Stwórz zaproszenie - nie labirynt - podczas projektowania przestrzeni biurowej

Kiedy projektujesz lub odświeżasz swoją przestrzeń biurową, wyobraź sobie, że pracujesz ze swoim zespołem, aby stworzyć przestrzeń, która będzie zapraszać. Nie tworzysz labiryntu modułowych stanowisk pracy, więc poinformuj swoich pracowników, że chciałbyś poznać ich opinie na temat tego, co sprawia, że biuro jest przyjazne.

Niektórzy mogą nie mieć zbyt wiele do powiedzenia, podczas gdy inni mogą chcieć podzielić się tym, co działa dla nich, a co można zmienić. Jeśli są niedawno zatrudnieni, to mogą mieć pozytywne lub negatywne opinie na temat poprzedniego środowiska biurowego.


Zdjęcie: OFS Height Adjustable Workstations

Przyjmij podejście zastosowane w książce Life of Work, What Office Design can Learn from the World Around Us. Autorzy, Jeremy Myerson i Imogen Privett, przeprowadzili duży projekt badawczy i doszli do wniosku, że podczas gdy "większość współczesnych biur spełnia wymagania fizyczne i funkcjonalne, rzadko wspiera komfort psychiczny i indywidualne potrzeby ludzi, którzy korzystają z nich każdego dnia roboczego."

Sięgnij po pomysły na to, jak ludzie odnoszą się do projektowania, robiąc to, co zrobili autorzy: przyglądając się różnorodnym przestrzeniom, takim jak układy teatralne, newsroomy i gabinety lekarskie.

Rozejrzyj się i zaadaptuj to, co sprawdza się dla Twoich pracowników w ramach dostępnej przestrzeni fizycznej.

Wybieraj spośród różnych stylów biurowych

Strona Inspiracje w 2010 Office Furniture pokazuje kilka różnych układów i ich estetykę. Każdy układ ma swoje znaczenie i może być łatwo dostosowany do odzwierciedlenia marki firmy i poprawy atmosfery w biurze. Jest to doskonałe źródło inspiracji przy projektowaniu przestrzeni biurowej.

Nowoczesne, abstrakcyjne biuro wykorzystuje odważne kolory i fascynujące kształty. Dobrze sprawdzają się tu modułowe meble wypoczynkowe.


Zdjęcie: The Senator Group Mote Lounge

Współczesne biura w stylu industrialnym oddają hołd przeszłości miasta, jednocześnie wnosząc komfort i funkcjonalność do współczesności. W biurze Google w Pittsburghu w Pensylwanii zastosowano oryginalny mur ceglany w przestrzeni, która jest "niekonwencjonalna i inspirująca".

Wykorzystaj otaczające Cię miasto, aby nadać mu nowe cechy. Przestrzeń w Irvine może być elegancka i nowoczesna, podczas gdy biuro w Ontario lub San Dimas może nawiązywać do lokalnej historii.

Co powiesz na wesoły, współczesny wygląd? Możesz mieć tradycyjną firmę księgową, ale dlaczego nie dodać rozpryski kolorów? Czy dziecięce gabinety stomatologiczne powinny mieć całą zabawę z projektowaniem?

W otwartym planie biurowym, użyj różnych stylów stanowisk pracy i kolorów, aby zróżnicować zespoły z ich odrębnymi obowiązkami.

Dla prywatnych biur wykonawczych, wybieraj pomiędzy eleganckimi projektami lub bardziej swobodnymi, przy czym obie opcje są w stanie zintegrować technologię w biurkach i szafkach.


Zdjęcie: AMQ Work-From-Home Workstation

W dobie środków ostrożności typu Covid-19, zdrowie i dobre samopoczucie jest ważnym czynnikiem, dlatego warto rozważyć akcesoria i układy, które pozwolą na stworzenie miejsca pracy oddalonego od społeczeństwa.

Nie zapomnij o poczekalni. Stwórz małe miejsce spotkań z krzesłami i stołami, które można łatwo przenosić, lub stwórz salonik w pobliżu kuchni. Biura to nie tylko biurka i boksy, więc zainwestuj w wiele zdrowych przekąsek i napojów, które ludzie lubią.

Weź pod uwagę rodzaje pracy

Różne funkcje są potrzebne, aby firma mogła się rozwijać na drodze do rentowności. Ludzie z unikalnymi zestawami umiejętności mogą mieć różne osobowości. Nie jest Twoim zadaniem zadowolić wszystkich za pomocą układu, ale możesz wziąć pod uwagę różne potrzeby, które ludzie mają podczas projektowania przestrzeni biurowej.

Grafik, programista komputerowy lub inżynier będą potrzebowali wielu godzin ciszy, aby się skupić, podczas gdy zespół marketingu i sprzedaży będzie bardziej nastawiony na współpracę i kreatywność.

Spraw, aby biuro stało się pozytywnym środowiskiem społecznym i nie wahaj się eksperymentować z nowymi trendami i odświeżać wyglądu co kilka lat.

Poznaj swoje cele. Czy przewidujesz rozwój firmy w najbliższej przyszłości, korzystając z pracowników stacjonarnych czy zdalnych? Możesz być zwinny, aby zapewnić bieżące potrzeby i nadal planować to, co może się wydarzyć w nadchodzących latach.

Potrzebujesz pomocy przy projektowaniu przestrzeni biurowej?

Nie musisz iść to sam w projektowaniu biura. Zespół w 2010 Meble biurowe ma prawie 50 lat łącznego doświadczenia pomagając wiodących firm i organizacji non-profit w południowej Kalifornii rozplanować przestrzenie biurowe i zapewnić meble, które promują dobre samopoczucie pracowników.

Skontaktuj się z nimi swoje potrzeby projektowe i pytania, jak podjąć projektowanie przestrzeni biurowej.

Przeczytaj także: The Best Office Spaces are Responsive to Employee Needs
Zdjęcie główne: Groupe LacasseResources
& Special Thanks to Respective Product Manufacturers:Allermuir, AMQ, Arcadia Contract, Groupe Lacasse, OFS & The Senator GroupSprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz