Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Sofa to mebel, bez którego nie sposób wyobrazić sobie żadnego domu. Na wybór sofy wpływa wiele różnych aspektów: gdzie zostanie umieszczony, do jakich celów będzie używany, jaki rozmiar, kolor i tekstura odpowiada Ci najbardziej.

Jak wybrać materiał na obicie sofy to ważne pytanie, przed którym staje każdy z nas przy wyborze mebli. Z reguły od jakości materiału zależy żywotność sofy.

Postanowiliśmy więc dowiedzieć się, jaki materiał na sofę jest najbardziej niezawodny i trwały. Kiedy zdecydować się na tkaninę, a kiedy zamówić sofę w skórze? Jak nie pogubić się w tej różnorodności?
Najpierw musisz dowiedzieć się, jak planujesz używać sofy.

Sofa do salonu

Jeśli sofa służy nam jako miejsce wypoczynku, jej obicie powinno być przede wszystkim odporne na zabrudzenia i obciążenia mechaniczne. Kto nie lubi oper mydlanych lub emocjonujących meczów, od których nie sposób się oderwać? Wiele osób woli delektować się swoimi ulubionymi smakołykami siedząc na kanapie przed ekranem telewizora. Ale to jest konieczne, aby być rozproszony przez ekscytujący moment, i "oops!" - kawałek pizzy z sosem pomidorowym i serem zamiast usta poszedł do nowej kanapie. Nie zapomnij o spotkaniu z przyjaciółmi i ukochanym kotem lub psem. Wszyscy są tak chętni, aby zepsuć swoją ulubioną kanapę. Aby nie martwić się o stan swojej nowej sofy, należy wybrać materiał wykonany z włókien syntetycznych. Tkanina ta jest dobrze sprana i nie wchłania zapachów i brudu.
Osobno należy podkreślić materiały tapicerskie, które są odpowiednie dla miłośników zwierząt. Do tkanin wandaloodpornych należą tkaniny bez splotu nitek: alcantara, welur i filc.
Sofa wykonana z prawdziwej skóry jest również świetną opcją, ponieważ skóra jest restorable w przypadku uszkodzenia i ciężkiego zabrudzenia.

Sofa do spania

Sofa do organizacji przestrzeni sypialnej nie jest wykorzystywana tak intensywnie jak sofa w pokoju dziennym. W związku z tym, dla jego materiału najważniejszym kryterium jest komfortowy sen. Tkanina sofy do spania powinna być albo z materiałów naturalnych, albo w jej składzie włókna naturalne powinny stanowić co najmniej 50%. Dobrą opcją dla sofy z funkcją spania jest skóra naturalna lub welur.
Sofa w pokoju dziecięcym
Tapicerka kanapy dziecięcej musi być odporna na intensywne zanieczyszczenia, ponieważ dzieci uwielbiają improwizować: idą i farby, i klej, i plastelina, i żółw z chomikiem na kanapie. Jednak oprócz odporności na zabrudzenia tkanina tapicerki kanapy nie powinna powodować alergii, a jeśli to możliwe powinna być wykonana z naturalnych materiałów. Zazwyczaj sofy dziecięce jako tapicerkę wybierają bawełnę. Ale wszystkie naturalne tkaniny nie tolerują brudu. Dlatego najlepszą opcją dla sofy dziecięcej będzie alcantara.

Sofa w kuchni-jadalni

Materiał na taką sofę nie powinien pochłaniać zapachów, ale jednocześnie być łatwy do prania, odpychać tłuszcz i brud. Z takim zadaniem dobrze poradzi sobie tapicerka skórzana, ponieważ chłonne powierzchnie do kuchni są przeciwwskazane.
Wnioski
Obecnie producenci mebli oferują szeroką gamę tkanin na obicia sof, co pozwala wybrać opcję, która Ci odpowiada. W naszych studiach meblowych prezentowane są niemieckie sofy z fabryki Brühla z wymiennymi poszyciami. Oznacza to, że możesz nie tylko zmienić kolor i fakturę, aby dopasować ją do nowego wnętrza, ale także wykorzystać sofę w innej przestrzeni życiowej.

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz