Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Bliższe spojrzenie

Otwarte biura powstały po części dlatego, że firmy z branży technologicznej musiały zaczynać od zera, dopóki nie pojawili się inwestorzy, którzy sprawdzili ich koncepcje i sfinansowali ich działalność. W Los Angeles korporacje o ugruntowanej pozycji, start-upy i wydziały uniwersyteckie mają otwarte biura, ale wykorzystują systemy takie jak boksy z ławkami, aby zróżnicować działy. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom tego systemu i temu, co boksy z ławkami oferują użytkownikom.

Ławka dla wszystkich członków zespołu

Ławki sprawdzają się zarówno w przypadku menedżerów nadzorujących dany dział lub grupę pracowników, jak i samych członków zespołu. Kilka stanowisk może być skonfigurowanych tak, aby pomieścić kilka osób lub kilka może być łatwo dopasowanych i ustawionych tak, aby pomieścić cały dział. Początkowo boksy dawały pracownikom poczucie klaustrofobii, ale dzisiejsze rozwiązania, takie jak Interra Cubicle firmy Friant, pozwalają na stworzenie bardziej otwartej, sprzyjającej rozmowom atmosfery.

Ławki dla efektywnej komunikacji

Boksy z ławkami mają przegrody, które nie przeszkadzają tak jak pełne ściany. Podejście do współpracowników lub kierowników jest łatwiejsze niż w zamkniętym biurze. Osobiste interakcje stają się organiczne, a w przypadku komunikacji elektronicznej łatwo jest się podłączyć, ponieważ boksy dobrze integrują się z technologią. Stacja robocza Accelerate firmy Hon jest dobrym przykładem systemu, który wyznacza wyraźne granice osobistej przestrzeni roboczej, zapewniając jednocześnie dostępność biura.

Ławki dla tożsamości działu

Forma i funkcja odgrywają ważną rolę przy wyborze ławek do biura. Dział finansowy może mieć zupełnie inną konfigurację niż zespół marketingowy, a grupa produkcyjna może chcieć czegoś jeszcze bardziej wyjątkowego. Stacja robocza Crossroads firmy ODS ma jeden styl, który może się sprawdzić przy liczeniu i wprowadzaniu danych, w porównaniu ze stacją roboczą Initiate firmy Hon, która ma bardziej tradycyjne wykorzystanie przestrzeni osobistej. Dobre zaplanowanie przestrzeni biurowej wymaga przemyślenia funkcji pracy i relacji między działami. Nie może to być kwestia dodatkowa. Biuro, które projektuje przestrzeń roboczą, która naprawdę wspiera pracowników, łatwiej przyciągnie największe talenty niż firmy, które po prostu dopasowują do siebie biurka.

Niezależnie od tego, czy modernizujesz istniejące biuro, czy tworzysz nowe, zastanów się, jak ustawienie boksów w porównaniu z biurkami i stanowiskami pracy wpływa na przepływ informacji w biurze i dzielenie się nimi.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz