Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Przedsiębiorstwa z całego Los Angeles przekonały się, jak gwałtowny wpływ na ich miejsca pracy i działalność miały nakazy Covid-19 dotyczące pozostania w domu. Wiele małych firm musiało zwolnić ponad połowę swoich pracowników. Sąsiednia klinika w Pasadenie natychmiast przestawiła się na wizyty telemedyczne, ponieważ musieli odwołać wizyty osobiste. Wielu zastanawia się: jak wygląda biuro przyszłości i co to oznacza dla nas?

Nasze narzędzia komunikacyjne sprawiają, że łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej można uzyskać bogate doświadczenia, gdy ludzie są fizycznie oddzieleni.

Złożoność Covid-19 stworzyła coś, co firma konsultingowa McKinsey określiła jako "eksperyment pracy w domu na dużą skalę, mający na celu ponowne wyobrażenie sobie sposobu wykonywania pracy".


fot: Friant Work From Home

W miarę rozwoju technologii i dostosowywania się ludzi do nowych okoliczności, czy pracownicy będą chcieli wrócić w pełni do biura, pracować zdalnie, czy też będą mieli swobodę w wyborze miejsca pracy?

Odpowiedź na to pytanie jest kluczem do zrozumienia biura przyszłości.

Krótka historia biur

Początek i połowa XX wieku to era przemysłu ciężkiego w Stanach Zjednoczonych. W wielu miastach królowała stal. Produkcja samochodów zamieniła Detroit w Motown, a lokalnie południowa Kalifornia miała swoją własną centralę motoryzacyjną. Toyota miała kiedyś swoje główne amerykańskie biura w Torrance i zatrudniała ponad 5 000 pracowników.

W epoce przemysłowej od kadry kierowniczej wszystkich szczebli, a także od rzemieślników, takich jak graficy, oczekiwano, że będą pracować całkowicie wewnętrznie. Firmy były zarządzane odgórnie, a biura miały sztywne zasady i oczekiwania, ponieważ stal, samochody i inne podobne produkty były produkowane w sposób liniowy.

Technologia potrzebna do prowadzenia firmy, jak duże komputery typu mainframe, znajdowała się wyłącznie na terenie firmy.


Zdjęcie: DeskMakers ReFit Adaptowalne nagłówki

Cała praca odbywała się w biurze. Koniec historii.

Potem nadszedł czas:

  • nauka o ergonomii
  • osobiste komputery stacjonarne
  • telefony komórkowe
  • laptopy
  • aplikacje w chmurze

Widać, co się stało.

A potem uderzył Covid.

Stopniowo zmiany technologiczne i społeczne przekształciły sposób i miejsce wykonywania pracy, dając nam wgląd w to, jak będzie wyglądać biuro przyszłości.

Biura, które wspierają pracowników

Badania wykazują, że w szczytowym okresie epidemii wirusa Covid-19 około 62% pełnoetatowych pracowników w USA pracowało w domu. Większość z tych pracowników, do 80%, stwierdziła, że lubi pracować poza domem.

Fot: Fot: Nevins Arlo Table

Różnica między życiem biurowym a osobistym zatarła się. Wielu pracowników może wykonywać swoje obowiązki z dowolnego miejsca, w którym ma połączenie z Internetem. Wirtualne spotkania szybko stały się normą, a aplikacje umożliwiają zdalne wykonywanie różnych funkcji, takich jak ustawianie temperatury w domu czy śledzenie przesyłek z zapasami.

Pracowników przyciąga jednak biuro, które zostało zaplanowane z myślą o maksymalnej produktywności, a także takie, w którym wiedzą, że otrzymają wsparcie w postaci wysokiej jakości wyposażenia i narzędzi.

Firma, która oferuje przyjazne środowisko, może znacznie łatwiej zgromadzić swój zespół w jednym miejscu i podnieść morale w sposób, który nie jest możliwy dla pracownika, który pracuje tylko w odległej lokalizacji.


Zdjęcie: Allermuir Famiglia i DeskMakers Adaptable Division

Biuro, które wspiera ludzi, będzie miało przypisane stanowiska pracy, przestrzenie do współpracy dla spotkań w małych grupach, telekonferencji oraz miejsca do wyciszenia i osobistej refleksji.

Biuro przyszłości posiada elastyczne opcje, które wykraczają poza ściany.

Elastyczne oczekiwania wobec biura

Praca musi być wykonana, ale sposób podejścia do niej jest obecnie mniej ustrukturyzowany niż w przemysłowych biurachXX wieku.Technologia daje nam mobilność, która kiedyś była niemożliwa. Wyzwaniem dla pracowników nie jest ucieczka gdzieś, aby się ukryć, ale odłączenie się od sieci, ponieważ biuro może podążać za tobą, gdziekolwiek jesteś.

Oto jeden ze sposobów, w jaki Covid-19 wprowadził zmiany. W dawnych czasach, jeśli byłeś przeziębiony, przetrwałeś to i poszedłeś do pracy. Dziś mówi się, że powinieneś zostać i pracować w domu. Nie ma już pana twardziela.

Wewnątrz biura elastyczność jest również możliwa dzięki wielu stylom mebli modułowych i dostępnym urządzeniom zabezpieczającym.

Przykładem może być mała firma zatrudniająca 20 pracowników, którzy są podzieleni na cztery różne działy. Biznes zaczyna kwitnąć i nagle potrzebni są nowi programiści lub członkowie zespołu marketingowego. Modułowe boksy można łatwo ustawić tak, aby pomieściły grupę czterech lub pięciu osób i w razie potrzeby dodać dodatkowe stanowiska pracy lub zmienić konfigurację na mniejszą liczbę.


Zdjęcie: Enwork Skyline i Edge Desktop Screens (ekrany biurkowe)

Teraz warto rozważyć jeszcze jedną kwestię związaną z dzisiejszym otoczeniem biurowym. Rozwijająca się firma może wynająć powierzchnię w celu zwiększenia elastyczności.

Załóżmy, że firma XYZ z El Segundo rozwija się i chce zatrudnić kilku nowych pracowników, którzy mieszkają w Inland Empire. Dojazdy byłyby skandaliczne, a mimo to firma ABC chce zgromadzić mały zespół w jednej przestrzeni.

Wynajęcie wspólnej przestrzeni roboczej w mieście takim jak Ontario lub Riverside może być rozwiązaniem. Przestrzeń można ustawić tak, aby uzyskać maksymalną produktywność, podobnie jak w głównym biurze.

Istnieje naprawdę wiele elastycznych opcji zatrudniania pracowników i zaopatrywania biur dziś i w przyszłości.

Komunikacja w biurze jest kluczem

Jasna komunikacja jest niezbędna w dobrze funkcjonującym biurze. Spotkania online umożliwiają pracownikom wzajemne słyszenie i widzenie się, ale brakuje niewerbalnych sygnałów, które odbieramy w kontaktach osobistych. Sztuczna inteligencja (AI) pomoże.

Microsoft stworzył Together Mode, nowy tryb spotkań, który "cyfrowo umieszcza uczestników spotkania we wspólnym tle (...), co sprawia, że spotkania są bardziej wciągające, pomagając skupić się na twarzach i mowie ciała".

Celem jest zmniejszenie zmęczenia, które pojawia się podczas wideokonferencji i stworzenie realistycznych interakcji.

Razem Mode może również tworzyć wspólne doświadczenia, które ludzie cenią, nawet jeśli pracują zdalnie.

Biuro łączy podstawowe atuty

Firmy mają swoją podstawową siłę i jest nią linia produktów lub usług, na których budują swoją reputację. Globalne marki, takie jak Coca-Cola, mają inny rdzeń niż, powiedzmy, regionalna praktyka dentystyczna z kilkoma lokalizacjami, kancelaria prawna czy uniwersytet.

Odnosząca sukcesy firma lub organizacja non-profit dobrze zna swój rdzeń, a następnie zatrudnia talenty, aby osiągnąć opłacalne wyniki.

Sami pracownicy mają swoje indywidualne mocne strony, a to oznacza, że muszą być wspierani na różne sposoby. Projektant graficzny, który przygotowuje prezentacje i materiały marketingowe ma inne potrzeby niż kierownik projektu czy wiceprezes ds. sprzedaży.

Kluczem jest takie zaplanowanie biura, aby zmaksymalizować mocne strony każdego członka zespołu lub działów, w których pracują.


Zdjęcie: Groupe Lacasse Stad Workstation i krzesło Allermuir Phoulds Chair

Jest to ponadczasowa zasada - jedna z tych, które będą nadal aktualne w biurze przyszłości - docenianie ludzi jako największego atutu firmy i wspieranie ich tak skutecznie, jak to tylko możliwe.

Jak to osiągnąć?

Poprzez aranżację przestrzeni biurowej, która uwzględnia:

  • Przepływ pracy między biurami
  • Pracowników zdalnych
  • Pracowników, którzy wybierają pracę w siedzibie firmy lub poza nią
  • Różne strefy potrzebne w biurze do pracy, spotkań i ciszy.

Skorzystaj z profesjonalnych wskazówek, aby stworzyć biuro przyszłości

Podziel się swoim projektem tutaj i uzyskaj układ i wyposażenie biura, którego potrzebujesz, aby wspierać swój zespół.

Zespół 2010 Office Furniture ma prawie 50 lat łącznego doświadczenia w doradzaniu i zaopatrywaniu najbardziej wyróżniających się firm w Południowej Kalifornii.

Czytaj także: Energize Your Office with Movement
Zdjęcie główne: Global River LoungeResources
& Special Thanks to Respective Product Manufacturers: Global Furniture Group, Friant, Nevins, DeskMakers, Allermuir, Enwork & Groupe Lacasse


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz