"Żywe meble są trwałe, wyglądają efektownie, można je przerabiać i zmieniać ich wygląd. W czym tkwi sekret?
Nasi przodkowie nie znali żadnej alternatywy dla mebli drewnianych. Wszyscy, od biednych do bogatych, korzystali z ekologicznych stołów, ław i łóżek. W XXI wieku, w dobie betonu i plastiku, ludzie chętnie wracają do korzeni. Do jego stworzenia użyto szlachetnych gatunków drewna: mahoniu, dębu, orzecha i buku. Jak również skromniejsze gatunki, które mogą naśladować fakturę drogich odpowiedników.

1: Produkcja

Proces twórczy przy tworzeniu mebli drewnianych mierzony jest w miesiącach. Rzemieślnik prowadzi projekt od etapu wyboru surowców. Ważne jest, aby wybierać drewno bez sęków, pęknięć i widocznych warstw. Z równomiernie i ściśle rozmieszczonymi pierścieniami rocznymi. Autor Twojej przyszłej kuchni lub sypialni pieczołowicie odsiewa wadliwe materiały, wycina części składowe przedmiotu i elementy dekoracyjne. Następnie wykonuje montaż i końcową obróbkę powierzchni. Wykonanie mebli przez jednego rzemieślnika jest kluczem do właściwego rezultatu. Produkt jest skończony i harmonijny, jak skończone dzieło sztuki.

2: Trwały fornir meblowy

Fornir to cienki pasek wartościowego drewna o grubości około 5 mm. Jest on przymocowany do klejonki z litego drewna - deski składającej się z małych drewnianych prętów. Ta stara technologia pozwala na wyprodukowanie pięknego i ekologicznego wyrobu przy użyciu minimalnej ilości najdroższego drewna.
W niektórych przypadkach rezultat jest nie do odróżnienia od mebli z litego drewna.

3: Oznaki jakości

Dobrej jakości meble z naturalnego drewna można znaleźć tylko u poważnej marki. Do tworzenia takich produktów potrzebne są duże moce produkcyjne. Pomieszczenia do suszenia
i magazynowanie surowców, urządzenia do przetwarzania. Idealnie byłoby, gdyby producent mógł zrobić to całkowicie we własnym zakresie - od pielęgnacji drewna po wykonanie lakieru i
i malować. Ważne jest również to, skąd pochodzi drewno. Jeśli drzewa rosną w komfortowym klimacie, w czystym powietrzu i w pobliżu naturalnych jezior.
wysokiej jakości, przyjazne dla środowiska meble będą pierwszorzędne.

Wnioski

Istnieje wiele nowoczesnych materiałów, których "szkodliwość nie jest udowodniona". Naturalne drewno jest jednym z tych surowców, których zalety zostały sprawdzone i potwierdzone przez wiele pokoleń przodków. Obecnie styl ekologiczny jest aktywnie wykorzystywany do urządzania pokoi dziecięcych, obiektów rekreacyjnych i terenów wypoczynkowych. Czyste linie, unikalna faktura, staranność i niepowtarzalność ręcznie wykonanych detali to cechy charakterystyczne mebli z prawdziwego litego drewna.