Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

"Żywe meble są trwałe, wyglądają efektownie, można je przerabiać i zmieniać ich wygląd. W czym tkwi sekret?
Nasi przodkowie nie znali żadnej alternatywy dla mebli drewnianych. Wszyscy, od biednych do bogatych, korzystali z ekologicznych stołów, ław i łóżek. W XXI wieku, w dobie betonu i plastiku, ludzie chętnie wracają do korzeni. Do jego stworzenia użyto szlachetnych gatunków drewna: mahoniu, dębu, orzecha i buku. Jak również skromniejsze gatunki, które mogą naśladować fakturę drogich odpowiedników.

1: Produkcja

Proces twórczy przy tworzeniu mebli drewnianych mierzony jest w miesiącach. Rzemieślnik prowadzi projekt od etapu wyboru surowców. Ważne jest, aby wybierać drewno bez sęków, pęknięć i widocznych warstw. Z równomiernie i ściśle rozmieszczonymi pierścieniami rocznymi. Autor Twojej przyszłej kuchni lub sypialni pieczołowicie odsiewa wadliwe materiały, wycina części składowe przedmiotu i elementy dekoracyjne. Następnie wykonuje montaż i końcową obróbkę powierzchni. Wykonanie mebli przez jednego rzemieślnika jest kluczem do właściwego rezultatu. Produkt jest skończony i harmonijny, jak skończone dzieło sztuki.

2: Trwały fornir meblowy

Fornir to cienki pasek wartościowego drewna o grubości około 5 mm. Jest on przymocowany do klejonki z litego drewna - deski składającej się z małych drewnianych prętów. Ta stara technologia pozwala na wyprodukowanie pięknego i ekologicznego wyrobu przy użyciu minimalnej ilości najdroższego drewna.
W niektórych przypadkach rezultat jest nie do odróżnienia od mebli z litego drewna.

3: Oznaki jakości

Dobrej jakości meble z naturalnego drewna można znaleźć tylko u poważnej marki. Do tworzenia takich produktów potrzebne są duże moce produkcyjne. Pomieszczenia do suszenia
i magazynowanie surowców, urządzenia do przetwarzania. Idealnie byłoby, gdyby producent mógł zrobić to całkowicie we własnym zakresie - od pielęgnacji drewna po wykonanie lakieru i
i malować. Ważne jest również to, skąd pochodzi drewno. Jeśli drzewa rosną w komfortowym klimacie, w czystym powietrzu i w pobliżu naturalnych jezior.
wysokiej jakości, przyjazne dla środowiska meble będą pierwszorzędne.

Wnioski

Istnieje wiele nowoczesnych materiałów, których "szkodliwość nie jest udowodniona". Naturalne drewno jest jednym z tych surowców, których zalety zostały sprawdzone i potwierdzone przez wiele pokoleń przodków. Obecnie styl ekologiczny jest aktywnie wykorzystywany do urządzania pokoi dziecięcych, obiektów rekreacyjnych i terenów wypoczynkowych. Czyste linie, unikalna faktura, staranność i niepowtarzalność ręcznie wykonanych detali to cechy charakterystyczne mebli z prawdziwego litego drewna.

 

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz