Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

(WAŻNA UWAGA: Zalecenia zawarte w tym artykule NIE pochodzą od ekspertów w dziedzinie zdrowia i nie zostały medycznie przetestowane ani udowodnione jako skuteczne lekarstwo lub profilaktyka dla COVID-19 lub jakichkolwiek innych chorób).

Nakazy pozostania w domu zostały zniesione, a dystans społeczny lub fizyczny jest teraz rzeczywistością w biurze.

Możesz spokojnie wrócić do pracy, jeśli dobrze zaplanujesz przestrzeń, aby zmaksymalizować zdrowie i wydajność. Dostosowanie się do obecnych zaleceń wymaga zorganizowania stanowisk pracy w taki sposób, aby pracownicy mogli pozostawać w odległości co najmniej sześciu stóp od siebie.

Wydaje się, że jest to przyjęta odległość dla ograniczenia przenoszenia choroby, gdy "osoba zakażona kaszle, kicha lub mówi, a kropelki z jej ust lub nosa są wyrzucane w powietrze", jak podaje Centers for Disease Control. Najlepszym sposobem na zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa jest ograniczenie kontaktu twarzą w twarz i zachowanie fizycznej odległości.

Uporządkuj swoje biuro i utwórz bariery ochronne w oparciu o liczbę użytkowników wokół biurka lub stanowiska pracy.

Należy pamiętać, że poza fizycznym rozmieszczeniem biurek, szczególną uwagę zwraca się na takie szczegóły, jak stosowanie tkanin antybakteryjnych.

Przeczytaj rekomendacje ekspertów i zapoznaj się z Księgą Inspiracji 2010 Office Furniture, aby poznać kreatywne i skuteczne pomysły, które pomogą w zachowaniu dystansu społecznego w biurze.

Dystans społeczny dla jednostki


Zdjęcie: Loftwall Split Space Divider

To Ty masz kontrolę nad swoim biurkiem, niezależnie od tego czy jesteś recepcjonistą czy dyrektorem generalnym. Jesteś tylko Ty i tylko Ty - z wyjątkiem sytuacji, kiedy do biura wchodzą goście lub masz spotkanie. W takim przypadku ścianki działowe mogą być najlepszym narzędziem do wzmocnienia właściwych protokołów dystansowych.

Przezroczyste przegrody, takie jak Loftwell Counter Shield, pozwalają gościom zobaczyć Twój zwycięski uśmiech, gdy wchodzą do holu. Osłona jest dostępna w różnych rozmiarach i może być używana jako samodzielny panel lub połączona z innymi.

A co z menedżerami średniego szczebla i kadrą kierowniczą?

Osłona na biurko Loftwell jest przeznaczona dla osób, które mają prywatne lub półprywatne biuro. Dzięki temu można bezpieczniej przyjmować współpracowników, aby przejrzeć raporty lub porozmawiać. Osłona ta została wyprodukowana tak, aby zapewnić dużo przestrzeni osobistej. Dla tych, którzy są pod presją czasu, jednostka szybko montuje się w ciągu zaledwie pięciu minut.

Dla pracowników zajmujących się programowaniem lub wprowadzaniem danych, którzy mają biurko tylko dla siebie, warto zwrócić uwagę na Loftwell Shelter Panel lub Split Space Divider. Panele te znajdują się około jednego cala od powierzchni roboczej, zapewniając dużo miejsca na kable do ładowania i przewody elektryczne.

Dystans społeczny dla stanowisk pracy i podziały dla dwojga


Zdjęcie: Loftwall Hitch Space Divider

Jeśli masz dwa biurka, które nie są połączone, ale znajdują się w bliskim sąsiedztwie, rozważ zastosowanie Loftwall Hitch Space Divider. Stanowiska pracy znajdujące się naprzeciwko siebie mogą być oddzielone od siebie w odpowiedniej odległości, aby stworzyć niezbędną odległość sześciu stóp między pracownikami.

Użyj ekranów montowanych na szynach, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo przenoszenia niepożądanych bakterii.

Dystans społeczny dla klastrów stanowisk pracy


Zdjęcie: Enwork Harbor Screen

Jeśli dysponujesz miejscem dla czterech do sześciu pracowników, łatwo jest oddzielić przestrzeń za pomocą wolnostojących paneli. Jeśli stanowiska pracy są połączone, należy zastosować przezroczyste lub półprzezroczyste przegrody pomiędzy pracownikami.

Pomaga to stworzyć poczucie prywatności i bezpieczeństwa, co zapewnia pracownikom spokój.

A jeśli potrzebujesz rozwiązania oszczędnego?

Istnieje trwały produkt o nazwie Enwork Harbor Screen, dwuścienna tektura falista o strukturalnie wzmocnionym wykończeniu. Materiał ścian i dachu Enwork Harbor zawiera cząsteczki, które rzekomo pomagają w odstraszaniu chorób zakaźnych, rozkładając je w ciągu zaledwie 24 godzin. Materiał zewnętrzny może być łatwo czyszczony przy użyciu lekkich środków dezynfekujących, aby odkazić go w ciągu kilku minut.

Inne zmiany, które zauważysz po powrocie do pracy, mogą oznaczać wyeliminowanie niektórych praktyk, takich jak wspólne korzystanie przez pracowników z jednego biurka.

Jednak powrót do biura ma swoje plusy, które poprawiają nasze ogólne samopoczucie.

Ludzie potrzebują wspólnoty, a podczas kwarantanny byli jej pozbawieni. Poczucie izolacji stało się powszechne w kwietniu i maju. Powszechnie uznano, że sytuacja ta podkopała morale i miała negatywny wpływ na pracowników.

I choć nie jest to praca-życie w formie, w jakiej ją kiedyś akceptowaliśmy, firmy muszą pozostać elastyczne, aby osiągać cele, jednocześnie zapewniając pracownikom ochronę, której potrzebują.

Dystans społeczny w obliczu realiów spotkania z władzą

Zdjęcie: Enwork Skyline Screen

Nie uda Ci się zebrać ludzi w zatłoczonej sali konferencyjnej, jak to miało miejsce kiedyś. Zamiast tego, wznów cotygodniowe spotkania działów dzięki ekranom, które pomagają chronić pracowników indywidualnie i w małych grupach.

Jeśli musisz wyznaczyć obszar konferencyjny, użyj ścian architektonicznych, aby zdefiniować odpowiednią przestrzeń do spotkań, odgradzając określony obszar.

Zaplanuj przestrzeń z uwzględnieniem potrzeb związanych z dystansem społecznym

Zdjęcie: Loftwall Counter Shield

Zespół 2010 Office Furniture może udzielić fachowych informacji na temat planowania biura i określenia, czego potrzebujesz, aby pomóc utrzymać siebie i pracowników w dobrym stanie i stworzyć najbardziej produktywne miejsce pracy.

Lookbook Inspiracji 2010 Office Furniture pokazuje, jak można umieścić przenośne ekrany, stacje robocze i krzesła, aby pomóc w dobrym samopoczuciu i produktywności.

Opisz swój projekt tutaj, aby uzyskać porady, których potrzebujesz.

Przeczytaj także: Social Distancing Tips and Adjusting to the Realities of Covid-19 in the OfficeMain
Photo by: Groupe LacasseResources
& Special Thanks to Respective Product Manufacturers:

Groupe Lacasse, Loftwall & Enwork

(WAŻNA INFORMACJA: Zalecenia zawarte w tym artykule NIE pochodzą od ekspertów w dziedzinie zdrowia i nie zostały medycznie przetestowane ani udowodnione jako skuteczne lekarstwo lub profilaktyka dla COVID-19 lub jakichkolwiek innych chorób).


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz