Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Patrząc na projekty biur resimercial, ważne jest, aby cofnąć się i przypomnieć sobie, gdzie wszystko się zaczęło.

Pamiętasz, kiedy cała praca była wykonywana w biurze korporacyjnym?

Potem pojawiło się biuro domowe.

Trzecie przestrzenie ewoluowały jako popularne alternatywy między domem a pracą, które pomagały uniknąć harówki związanej z dojazdami do pracy w Los Angeles.

Z grunge'owych i modnych kawiarni stały się akceptowalnymi miejscami, w których profesjonaliści mogli pracować na laptopie lub odbywać spotkania z klientami w cztery oczy. Przestrzenie co-workingowe przyciągnęły freelancerów i pracowników, którzy nie chcieli dojeżdżać ze swoich domów w takich miejscach jak przedgórza do swoich pracodawców w pobliżu LAX czy Long Beach.

W kawiarniach panowała luźna, nieformalna atmosfera. W przestrzeniach co-workingowych, w ramach miesięcznej opłaty za wynajem powierzchni, oferowano takie dodatki jak kawa, przekąski, a nawet seminaria rozwoju zawodowego.

Oczywiście, ustawienie stołów i krzeseł również było miłe.


Zdjęcie: OFS Rowen, Bistro i Elani Seating

Granice między pracą a domem zacierały się wraz z popularnością miejskich wiosek. Sklepy detaliczne i profesjonalne biura na pierwszym piętrze z pomieszczeniami mieszkalnymi na wyższych kondygnacjach oznaczały, że można było zjechać windą do biura lub wyjść na zewnątrz i przejść kilka przecznic do pracy.

Trend ten można zaobserwować wszędzie w południowej Kalifornii. Koncepcja miejskiej wioski przyciągnęła młode, profesjonalne rodziny do dzielnic wzdłuż Hollywood Boulevard.

Miejsca pracy na żywo i trzecie przestrzenie są powszechne w Irvine, Pasadenie, a także w Ontario czy Rancho Cucamonga.

Trend ten wywarł na tyle duży wpływ, że powstał nowy termin: Resimercial.

Co to jest Resimercial Design?

Resimercial design wnosi osobiste elementy domu do komercyjnej przestrzeni biurowej. Pomyśl o tym jako o podejściu, które szanuje osobowość pracowników, ich różne nastroje i sposoby myślenia.

Mieszanka elementów swojskich i biznesowych tworzy atmosferę, która jest mniej sterylna i bardziej przyjazna dla naszych zmysłów.


Zdjęcie: OFS Rowen Lounge

Upbeat Contemporary Office jest dobrym przykładem nowoczesności. Plamy wygodnych kolorów i miękkie tkaniny mają osobisty urok.

Resimercial nie oznacza niechlujstwa czy przypadkowości. Zamiast tego, użycie stacji roboczych i obszarów wypoczynkowych z okręgami i trójkątami nadaje strukturę i zachęcający wygląd.

Rosnąca popularność produktów Resimercial

Polityka i praktyki, takie jak wprowadzenie urlopów rodzinnych dla małżonków po urodzeniu dziecka, to kolejny sposób, w jaki życie prywatne i zawodowe przenikają się wzajemnie. Telepraca była już powszechnie używanym terminem i praktyką od połowy lat 90-tych, ale kiedy nadszedł Covid-19, stała się wymuszoną rzeczywistością.

Większość firm pozwoliła swoim pracownikom pracować w domu, a teraz wielu z nich nadal będzie pracować zdalnie. Według National Association for Business Economics, tylko 11 procent firm w USA oczekuje, że wszyscy ich pracownicy wrócą do biura korporacyjnego.

Giganci technologiczni Twitter i Facebook obecnie pozwalają wszystkim swoim pracownikom pracować zdalnie, podczas gdy Google prawdopodobnie przejdzie do hybrydowego modelu biuro-dom później w 2021 roku.


Fot: SitOnIt Reya Table

Korzyści dla pracowników wynikające z zastosowania nowoczesnych rozwiązań

Istnieją dowody na to, że projekt Resimercial ma pozytywny wpływ na dobre samopoczucie, współpracę, kreatywność i ogólną produktywność w miejscu pracy. Work Design Magazine opisuje, że taka aranżacja oznacza coś więcej niż "umieszczenie obiektów mieszkalnych w otoczeniu komercyjnym".

Wykorzystywane są produkty i materiały, które zostały zaprojektowane specjalnie po to, aby połączyć domową atmosferę z profesjonalizmem miejsca pracy. Dzięki temu pracownicy mogą pracować tak, jak chcą, zamiast siedzieć w sterylnych boksach.


Zdjęcie: Stylex Still Screens

Resimercial i jego wpływ na aranżację biura

Wygląd i charakter powierzchni nie musi mieć wpływu na fizyczne rozmieszczenie działów w biurze. Jednak tkaniny, kolory i styl wyposażenia mogą wzmocnić markę firmy, jednocześnie definiując konkretne obszary biura.

Wyobraź sobie na nowo dział finansowy. Zamiast tradycyjnego biurka, można wygodnie wykorzystać otwarte ławki, które mają przegrody w atrakcyjnym kolorze. Lampy i stoły z drewnianym wykończeniem mogą dodać osobowości.

Przestrzeń konferencyjna menedżera może być przekształcona z nieelastycznego wyglądu boksu w bardziej swobodny nastrój przy użyciu mebli modułowych.

Umeblowanie może być przyjazne dla budżetu. Korzyść może wynikać z atmosfery, która zwiększa kreatywność i produktywność.


Zdjęcie: SitOnIt Novo Chair, OFS Rowen and Wyre Lounge, OFS Staks Benching

Jeśli Twoje biuro wymaga odświeżenia lub musisz zaplanować nową przestrzeń, zespół 2010 Office Furniture ma prawie 50 lat doświadczenia, którym może się podzielić. Pracowali z najbardziej zasłużonymi korporacjami południowej Kalifornii, uniwersytetami i rozwijającymi się małymi firmami.

Skontaktuj się z 2010 Meble biurowe z Twoich potrzeb projektowych.

Czytaj także: Developing a Supportive Office Work Environment
Zdjęcie główne: Arcadia Contract Delen Meeting Table
Resources & Special Thanks to Respective Product Manufacturers:Arcadia Contract, OFS, SitOnIt & Stylex


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz