Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

(WAŻNA INFORMACJA: Zalecenia zawarte w tym artykule, jak pomóc chronić pracowników, NIE pochodzą od ekspertów w dziedzinie zdrowia i nie zostały przebadane medycznie ani udowodnione jako skuteczne lekarstwo lub profilaktyka dla COVID-19 lub jakichkolwiek innych chorób).

Otwarte biura stoją w obliczu zmian, ponieważ firmy starają się utrzymać zdrową siłę roboczą i odpowiedzieć na najbardziej krytyczne pytanie dzisiejszych czasów: Jak chronić pracowników przed ryzykiem związanym z Covid-19.

Nie należy oczekiwać, że nagle pojawi się ściana działowa i zacznie oddzielać pracowników. Plany ograniczania ryzyka mogą obejmować modułowe rozwiązania meblowe, aby utrzymać atmosferę otwartego biura, pomagając jednocześnie chronić

Jak otwarte biura stały się popularne


Zdjęcie: National Epic

Gdy na początku XXI wieku Dolina Krzemowa zaczęła przeżywać rozkwit, nowo powstałe firmy technologiczne potrzebowały utalentowanych pracowników, którzy mogliby ściśle ze sobą współpracować. Przestrzenie biurowe bez ścian zapewniły nietradycyjny przepływ komunikacji, który sprawdził się doskonale.

Reszta jest historią obiektów, ponieważ firmy ze wszystkich branż odkryły, że otwarte biura są przyjazne dla budżetu i elastyczne. Łatwo było dodawać stanowiska pracy, gdy zatrudniano więcej pracowników, lub zmieniać plany pięter, aby pomieścić mniejszą liczbę pracowników. Stałe ściany powodowały bałagan i były kosztowne w rekonfiguracji.

Dlaczego otwarte biura były krytykowane

Prywatność stała się przeszłością, a nadzieja na współpracę została zniweczona, ponieważ pracownicy nosili wkładki douszne i słuchawki redukujące hałas, aby zablokować rozmowy i telefony współpracowników.

Zamiast zapewniać miejsce do skupienia się, krytycy twierdzili, że otwarte biura są pełne rozpraszaczy.

Otwarte biura potrzebowały prywatnych przestrzeni


Zdjęcie: Senator Group Chemistry

Ta zmiana stworzyła zapotrzebowanie na osobiste strefy przerw oraz miejsca do spotkań jeden na jeden lub w małych grupach. Meble biurowe odzwierciedlały to zapotrzebowanie poprzez innowacyjne kapsuły konferencyjne i projektowanie elastycznych stanowisk pracy.

Otwarte biura stwarzały ryzyko rozprzestrzeniania się zarazków przed koronawirusem

Przestrzeń biurowa jest wylęgarnią bakterii i zarazków przenoszonych z jednej osoby na drugą. Wilgotne krople przenoszą się niezależnie od tego, czy znajdują się w toalecie, w pokoju socjalnym czy na podłodze w biurze. W 2011 r. duńskie badania wykazały, że pracownicy biur otwartych mieli znacznie większą liczbę dni chorobowych niż ci pracujący w biurach "komórkowych" lub indywidualnych. Wyniki badań zostały opublikowane przez National Library of Medicine.

Nie ma jednak potrzeby rezygnowania z otwartego planu biurowego. Pomóż chronić zdrowie pracowników, korzystając z modułowych mebli i akcesoriów.

Jak biura otwarte wykorzystują rozwiązania modułowe do ochrony


Zdjęcie: Friant Shield Panels

Otwarte biura spotkały się z krytyką, ale wystarczy pomyśleć o wszystkich otwartych przestrzeniach, w których ludzie zwykle się gromadzą, takich jak okoliczne puby i restauracje, imprezy sportowe, koncerty i parki. Innowacyjne rozwiązania są już dostępne.

Szeroka gama ochronnych osłon biurowych i przegród jest dostępna w 2010 Meble Biurowe:

  • Osłony na ladę, osłony na kichanie klasy zdrowotnej
  • Osłony na biurka, przezroczyste ściany chroniące przed zarazkami i dające użytkownikom dużo przestrzeni
  • Ścianki działowe, pomiędzy indywidualnymi biurkami i boksami
  • Panele wolnostojące, panele laminowane do dzielenia pomieszczeń na osobiste przestrzenie.

Różne style ścianek działowych pozwalają chronić pracowników, nie sprawiając, że czują się oni odizolowani lub odcięci od innych współpracowników. Możesz zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów, ale jednocześnie utrzymać atmosferę współpracy.

Planowanie przestrzeni biurowej w erze post-pandemicznej


Zdjęcie: Friant Novo & Dash

Dostosuj układ pięter, aby stworzyć fizyczny dystans. Międzynarodowe Stowarzyszenie Zarządzania Obiektami (IFMA) stosuje kompleksowe podejście do planowania biur z myślą o zdrowiu i dobrym samopoczuciu pracowników. W swoim internetowym centrum zasobów na temat koronawirusów, IFMA zaleca dokładne planowanie przestrzeni.

Dostosuj stanowiska pracy tak, aby zapewnić pracownikom zalecane sześć stóp fizycznej separacji lub zakup nowe, elastyczne stanowiska pracy.

Dowiedz się, ilu gości biurowych można wpuścić za jednym razem i wyeliminuj przedmioty w miejscach, w których pracownicy często się dotykają, np. włączniki światła. Zaktualizuj tradycyjne drzwi z klamkami do drzwi automatycznych. Zapewnij dużą ilość chusteczek antybakteryjnych i płynów do dezynfekcji rąk. Zachęcaj pracowników do noszenia masek, gdy jest to konieczne.


Zdjęcie: DeskMakers ReFit

Zespół 2010 Office Furniture posiada wieloletnie doświadczenie w pomaganiu uznanym korporacjom oraz małym i dużym firmom w planowaniu przestrzeni, aby dostosować się do zmian na rynku i odpowiedzieć na pytanie, jak pomóc chronić pracowników w obecnej pandemii.

Wykorzystaj ten czas, aby ponownie wyobrazić sobie, jak Twoje biuro jest rozplanowane. Sprawdź centrum inspiracji biurowych 2010 Office Furniture, aby znaleźć pomysły na projekty, które pomogą stworzyć prywatność i skupienie.

Więcej wskazówek dotyczących zdrowego miejsca pracy


Zdjęcie: Loftwall Split Space Divider

Pamiętaj o innych kluczowych wskazówek biurowych wellness jak zachęcanie zespołu do robienia przerw i chodzić na spacery na zewnątrz, aby utrzymać przepływ krwi. Zadbaj o nawodnienie organizmu w ciągu dnia i zmaksymalizuj wykorzystanie roślin biurowych, aby wprowadzić naturę do wnętrza i utrzymać świeże powietrze.

Occupational Health and Safety Administration (OSHA) zaleca, aby firmy zapewniały pracownikom elastyczność, aby:

  • Pracować w domu, jeśli nie czują się dobrze
  • Opieki nad chorymi członkami rodziny
  • Powrót do pracy bez zaświadczenia od lekarza, jeśli pracownik cierpi na chorobę układu oddechowego

Pomoc w zmniejszeniu ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa nie musi oznaczać wstrzymania działalności Twojego biura. Wprowadź niezbędne zmiany i zachęć swoich pracowników, aby przyłączyli się i wzięli odpowiedzialność za swoje zdrowie i dobre samopoczucie osób z ich otoczenia.


Zdjęcie: OFS Staks Workstations

Wprowadzenie zmian pokazuje, że dbasz o swój zespół i chcesz dla niego jak najlepiej.

Firma McKinsey, zajmująca się doradztwem organizacyjnym, stwierdza, że nie ma jednego uniwersalnego podejścia dla biur, które chroniłoby pracowników przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. To, jak będą wyglądać biura, "będzie zależeć od tego, jakie talenty są potrzebne, jakie role są najważniejsze, w jakim stopniu współpraca jest niezbędna do osiągnięcia doskonałości oraz od tego, gdzie biura są obecnie zlokalizowane, a także od innych czynników".

Uzyskaj potrzebne informacje na temat planowania, ergonomii i rozwiązań biurkowych. Zespół 2010 Office Furniture ma ponad 45 lat doświadczenia w pracy z dużymi korporacjami, organizacjami non-profit i małymi firmami w całej południowej Kalifornii.

Skontaktuj się z nimi swoje potrzeby projektowe i pytania.

Dla Twojego odniesienia

Tutaj są linki do agencji zdrowia publicznego w Południowej Kalifornii:

Departament Zdrowia Publicznego Hrabstwa Los Angeles

Departament Zdrowia Publicznego Hrabstwa Orange

Departament Zdrowia Publicznego Hrabstwa San Bernardino

Departament Zdrowia Publicznego Hrabstwa Riverside

Przeczytaj także: Social Distancing Tips and Adjusting to the Realities of Covid-19 in the OfficeMain
Photo: Friant InterraResources
& Special Thanks to Respective Product Manufacturers:

Friant, National, Senator Group, Loftwall, OFS, DeskMakers

(WAŻNA INFORMACJA: Zalecenia zawarte w tym artykule NIE pochodzą od ekspertów w dziedzinie zdrowia i nie zostały przebadane medycznie ani udowodnione jako skuteczne lekarstwo lub profilaktyka dla COVID-19 lub jakichkolwiek innych chorób).


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz