Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Szafki na dokumenty są niezbędne, aby uporządkować przestrzeń biurową i ułatwić sobie pracę. Ich ergonomia i funkcjonalność zależy w znacznej mierze od tego, jaką szafkę ostatecznie wybierzemy, a wybór jest naprawdę szeroki. Przedstawiamy najbardziej popularne opcje tego niezbędnego w każdym biurze mebla.

Szafki do bocznego przechowywania dokumentów
Ten rodzaj szafek jest przeznaczony do pracy z dużymi ilościami dokumentów. Mogą pomieścić ogromną liczbę teczek na raz. Te jednostki posiadają dwie lub więcej szuflad, a wiele z nich jest wyposażonych w mechanizm zapobiegający przewróceniu, gdy szuflada zostaje całkowicie wysunięta. Ponieważ boczne szafki na dokumenty są szersze niż głębsze segregowanie odbywa się zwykle na boku, a większość z nich ma możliwość pomieszczenia teczek o różnych wymiarach. Ponieważ szafki te są dosyć duże, przed zakupem upewnijmy się, że dysponujemy wystarczającą ilością wolnej przestrzeni.

Szafki pionowe
Szafki na dokumenty w wersji pionowej są częściej używane w biurach domowych i na stanowiskach pracy, które wymagają niewiele miejsca. Te jednostki mogą mieć tyle samo szuflad, co szafki do bocznego przechowywania, są one znacznie węższe i głębsze.

Szafki mobilne
Mobilne szafki na dokumenty to niezwykle wygodna opcja, ponieważ można je ustawiać wszędzie tam, gdzie są potrzebne. Jednostki te są zazwyczaj wyposażone w dwie lub trzy szuflady i są najczęściej pionowe. Większość szafek mobilnych została zaprojektowana tak, by pasowały do klasycznych biurek o standardowej wysokości. Mają gwarantować wygodne przechowywanie bez zajmowania dużej ilości miejsca.

Otwarte półki na dokumenty
Otwarte półki są szerokie i płytkie, przypominając bardziej biblioteczki, niż szafki na dokumenty. Jednostki te mają otwarte fronty. Można je ustawiać obok siebie tak, aby stanowiły całość. Zaprojektowane są z myślą o wąskich korytarzach i biurach o ograniczonej przestrzeni. Tego typu półki doskonale nadają się do przechowywania łatwo dostępnych dokumentów.

Półki ognioodporne
Jeśli pracujemy z ważnymi, poufnymi dokumentami, przechowywanie ich w szafkach ognioodpornych będzie najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Takie szafki zapewniają ochronę nie tylko przed skutkami pożaru. Chronią także przed wodą i kradzieżą. Jeżeli zależy nam na najwyższym poziomie bezpieczeństwa dokumentów, powinniśmy rozważyć ich zakup. Takie szafki występują w różnych typach i modelach, więc można je łatwo dopasować do przestrzeni biurowej i ilości przechowywanych dokumentów. Szafki ognioodporne są powszechnie używane w dużych korporacjach, w których wszelkie dokumenty muszą być szczególnie chronione.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz