Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Podpowiemy Ci, jakie materiały są najlepsze do kuchni, kluczowego pomieszczenia w każdym domu.
Naukowcy szacują, że człowiek spędza w kuchni co najmniej godzinę dziennie. Od tego jak wygodnie i praktycznie będzie wyposażony pokój zależy i nastrój właściciela. Skandynawski design jest wybierany przez osoby lubiące prostotę i funkcjonalność. Trend, który pojawił się w krajach skandynawskich, głosi minimalistyczne formy i wykorzystanie naturalnych materiałów do produkcji mebli.

1: Biała kuchnia

Biel jest symbolem czystości. Jasny, lśniący, posiadający wiele odcieni od perłowego po platynowy. Kolor, który optycznie powiększa przestrzeń i dobrze komponuje się z innymi barwami. Biała kuchnia jest idealna do skandynawskiego wystroju, który skłania się ku prostocie. Białe meble łatwiej dopasować do sprzętów i dodatków, a świeże kwiaty wyglądają bardziej elegancko.

2: Który materiał jest lepszy?

Prostota formy nie wymaga ascezy przy wyborze materiału na meble kuchenne.
Podajmy pokrótce charakterystykę następujących materiałów.
 
3: Stal nierdzewna

Zastosowanie stali nierdzewnej zapewnia wysoką precyzję wykonania poszczególnych części oraz nadaje gotowym produktom wytrzymałość i trwałość. Na stalowej powierzchni można stawiać gorące garnki, a półki i szuflady wytrzymują duże obciążenia. Tylko stosunkowo wysoka cena stali powstrzymuje masowe stosowanie mebli ze stali nierdzewnej.

4: Lity dąb

Dobrze wysuszone lite drewno może przetrwać wieki, a meble z niego wykonane są jednymi z najdroższych. Lite drewno pokryte jest kilkoma warstwami lakieru ochronnego. Meble zachowują naturalne piękno drewnianej faktury i emanują ciepłem naturalnego materiału. Wymaga on wiele troski i konserwacji.

5: Naturalna ceramika

Trwałe fronty ceramiczne sprawiają, że blaty robocze są praktycznie niezniszczalne. Nie da się go zarysować nożem ani zepsuć gorącą patelnią. Jest trwały i odporny na wszelkiego rodzaju chemikalia. Użycie detergentów ściernych może uszkodzić błyszczącą powierzchnię ceramiki. Są one również dość ciężkie i należy wziąć je pod uwagę przy zmianie układu mebli.

6: fornir drewniany

Fornir wykończony metalicznym lakierem nadaje meblom charakterystyczny biały odcień. Klejona jest na podkładzie z relatywnie niedrogich materiałów drewnianych. Zastosowanie forniru znacznie obniża koszt gotowego produktu przy zachowaniu atrakcyjnego wyglądu.

7: Szkło matowe

Szkło matowe poddane specjalnej obróbce. Całkowicie bezpieczna i oryginalna powierzchnia, która nie pozostawia śladów dłoni ani tłustych plam. Nie drapiący i zmywalny. Dobrze łączy się z innymi materiałami, takimi jak stal nierdzewna czy drewno. W przypadku silnego uderzenia szkło rozbija się na liczne małe kawałki bez ostrych krawędzi.
Nie można się na nich skaleczyć.

8: Laminat strukturalny

Tworzywo sztuczne jest praktycznym i wytrzymałym pokryciem. Doskonała imitacja kamienia, drewna, ceramiki, betonu. Laminatowi można nadać dowolny odcień bieli. Materiał odporny na wilgoć i higieniczny, nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych. Jest on używany do produkcji wysokiej jakości mebli w przystępnej cenie.

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz