Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

jak urządzić mieszkanieUrządzenie małego mieszkania stanowi nie lada wyzwanie dla mieszkańców. Z jednej strony musi pomieścić dużą ilość różnorodnych przedmiotów, z drugiej strony spełniać wiele obowiązkowych funkcji, a z trzeciej strony jeszcze powinno być stylowe i prezentować się efektowanie. Przedstawimy kilka trików, które pomogą zorganizować mieszkaniowy chaos i stworzyć wygodne oraz interesujące wnętrza.

Po pierwsze ład

Każda mała przestrzeń charakteryzuje się tym, że niezwykle łatwo ją zagracić i zarzucić drobiazgami. W przypadku niewielkich pomieszczeń należy pamiętać, że „mniej znaczy więcej”. Zatem koniecznie trzeba unikać wszelkiego rodzaju bibelotów oraz niepotrzebnych wystaw. To one zabierają wnętrzom najwięcej przestrzeni. Na szczęście, takie zagracenie powoduje, że stosunkowo łatwo można ją odzyskać i cieszyć się większym ładem.

Innym, poważniejszym problemem jest ilość zgromadzonych rzeczy w mieszkaniu, szczególnie, kiedy stanowią one potrzebne elementy jego wyposażenia. W takim przypadku należy zadbać o to, aby każdy przedmiot miał swoje określone miejsce. W tym pomogą wszelkiego typu organizery, które w zasadniczy sposób ułatwią przechowywanie, segregowanie i porządkowanie przedmiotów.

projektant wnętrz krakówSposobem na uporządkowane przechowywanie różnorodnych rzeczy jest wykorzystanie dużej, pojemnej szafy. Świetnie sprawdzą się wykonane pod wymiar meble, które wykończone są szkłem lub lakobelem. Podobnie w kuchni – tutaj także warto walczyć o każdy centymetr – pomogą w tym wiszące półki sięgające do sufitu. Nowoczesne rozwiązania w zakresie wyposażenia szafek ułatwią dostęp nawet do tych najwyżej położonych elementów.

Tak naprawdę, to w niewielkim mieszkaniu należy starać wykorzystać się każdy wolny fragment przestrzeni – na przykład w łazience warto zastosować pojemne i niezwykle praktyczne szuflady, w których pomieści się niezbędne drobiazgi, jak grzebienie, szczotki, suszarkę czy kosmetyki. Na półeczkę można wykorzystać nawet wolną zazwyczaj ścianę nad toaletą.

Optyczne powiększanie przestrzeni

projektant wnętrza krakówWiększe powierzchnie zawsze wydają się dawać więcej przestrzeni. Warto zatem odchodzić od nadmiernego dzielenia niewielkiego mieszkania na drobne pomieszczenia – efekt będzie wprost odwrotny od oczekiwanego. Najlepszym rozwiązaniem jest maksymalne otwarcie przestrzeni i tworzenie jedynie wzrokowych barier. Jeśli nie ma możliwości pozbycia się nadmiaru ścian (na przykład połączenia salonu z kuchnią) należy wtedy zastosować inną technikę scalania powierzchni i zastosować we wszystkich pomieszczeniach (albo przynajmniej w większości) jednolitą podłogę. Nie ma tutaj znaczenia rodzaj wykorzystanego materiału – doskonale sprawdzą się zarówno panele, glazura, jak i naturalne deski czy wykładzina.

Innym elementem doskonale wpływającym na optyczne powiększenie wnętrz jest zastosowanie luster, które multiplikują optycznie przestrzeń i  tworzą wrażenie większych, niż to ma miejsce w rzeczywistości, wnętrz. W tej roli warto także zatrudnić właściwe oświetlenie – dobrze dobrane reflektory potrafią zarówno podwyższyć, jak poszerzyć pomieszczenie.

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz