Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Promowanie zdrowego stylu życia w biurze jest tak proste, jak stanie, rozciąganie się i chodzenie. Programy odnowy biologicznej w biurze powinny koncentrować się na zdrowym rozsądku i wskazówkach dotyczących stylu życia. Wszystkie z nich powinny być przyjazne dla budżetu, a wiele z nich nie musi w ogóle kosztować.

Dlaczego ruch jest ważny

Zdrowi ludzie ruszają się regularnie. Nie oznacza to, że musisz wykonywać forsowne ćwiczenia lub organizować w biurze morderczą wycieczkę. Ale wstawanie na szybki spacer na około pięć minut co godzinę pobudza krążenie krwi i zmniejsza obciążenie stawów. Ruch wspomaga także przepływ krwi do mózgu, dzięki czemu mgliste myśli zostają usunięte. Rozważ spacer lub rozciąganie w biurze z kolegą. Przynajmniej od czasu do czasu porozmawiajcie o rachunku klienta lub celach zawodowych, będąc w ruchu. W artykule opublikowanym w Harvard Business Review, Jak zwykły ruch wpływa na Twoje zdrowie psychiczne, opisano, że poruszanie się w zgodzie z drugą osobą zwiększa poczucie własnej wartości i poprawia ogólny stan zdrowia w biurze.

A teraz ruszaj się.

Standing

Dla kogoś, kto pracuje nad intensywnym projektem, kuszące jest siedzenie przy biurku i stopniowe pochylanie się nad ekranem komputera. Grawitacja zaczyna naciskać na głowę i nadwyrężać mięśnie ramion. W końcu w wyniku nacisku dochodzi do nieprawidłowego ułożenia kręgosłupa, ponieważ przeciętna głowa waży od dziesięciu do czternastu kilogramów. Biurko z regulacją wysokości lub stanowisko pracy z regulacją wysokości umożliwiają pracę na stojąco. Nie chodzi tu o spalanie kalorii, ponieważ stojąc, nie spalimy ich zbyt wiele. Nowa perspektywa może jednak przyczynić się do powstania nowych pomysłów i zmniejszyć obciążenie dolnej części pleców. Biurka z regulacją wysokości są elastyczne nie tylko pod względem ruchów, ale także konfiguracji, tak jak biurko z regulacją wysokości G2 firmy OFS. Dzięki temu każde biuro można zaaranżować zgodnie z osobistymi preferencjami.

Chodzenie

Jest to jeden z najprostszych sposobów na zapewnienie ruchu i zdrowego biura. Na początku godziny lub raz na 90 minut wstań i przez około pięć minut spaceruj energicznie po biurze. Ulepszaj to, wchodząc i schodząc po schodach lub robiąc sobie przerwę na spacer na zewnątrz. Szybki marsz pozwala spalić kalorie, których nie można spalić stojąc. To także dobry sposób, aby porozmawiać z kolegą o ważnych sprawach.

Stretching

Delikatne rozciąganie rąk, nóg i tułowia to prosty sposób na wspieranie ruchu i utrzymanie zdrowego zakresu ruchu. Celem rozciągania jest zmniejszenie lub wyeliminowanie zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego (MSD). Najczęstsze dolegliwości MSD koncentrują się wokół bólu dolnej części pleców, szyi i ramion. Niektóre branże i zawody są bardziej niż inne narażone na ryzyko wystąpienia MSD, w tym pielęgniarstwo, pracownicy zakładów produkcji lekkiej oraz pracownicy magazynowi i budowlani.

Jednak siedzenie w jednym miejscu bez ruchu jest również problemem dla zdrowego biura. Oto dlaczego: czy widziałeś kiedyś samochód ciężarowy stojący na podjeździe przez dłuższy czas i nie jeżdżący? Pojawiają się problemy. Opony stają się płaskie, ponieważ powietrze nie jest prawidłowo rozprowadzane. Węże pękają z braku użytkowania, a południowokalifornijskie słońce odciska piętno na szwach. Zasada ruchu jest taka sama w przypadku naszych ciał. Bezczynność prowadzi do różnych problemów zdrowotnych i wyzwań, podczas gdy regularne ruchy utrzymują pracowników w dobrej kondycji i zdrowiu.

Źródło obrazu: Global Terina Tables


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz