Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Proste, narożne, tapicerowane skórą lub tkaniną, składane czy nie? Wybór jest ogromny, ale nie oczywisty. Przeczytaj przydatne wskazówki dotyczące wyboru najlepszej opcji dla Twojego salonu.
Sofa jest niezbędnym elementem każdego wnętrza. Stanowi on
komfort i pełni funkcję dekoracyjną. Współcześni producenci oferują wiele opcji produktów mebli tapicerowanych, różniących się właściwościami użytkowymi, materiałem obiciowym i stylem.

1: Ogólne wytyczne aby wybrać sofę

Wybierając sofę, zwróć uwagę na ramę - to ona odpowiada za kształt i trwałość produktu. Lepiej jest wybrać meble wykonane z litego drewna. Konstrukcja nośna może również składać się z kombinacji liniowych elementów metalowych. Oba materiały: drewno i metal mają swoje zalety. Stelaże metalowe charakteryzują się trwałością, długą żywotnością i niską wagą, co znacznie ułatwia ich transport i przenoszenie z miejsca na miejsce.
Zalety drewnianej ramy:

Bezpieczeństwo
Do produkcji mebli ekologicznych wykorzystywane jest wyłącznie naturalne drewno.

Obciążenie
Gdy powietrze w pomieszczeniu jest suche, konstrukcja drewniana nie skrzypi pod dużym ciężarem.

Koszt
Przy wysokich parametrach użytkowych, koszt drewna jest niski.

2: Materiały użyte do wypełnienia i tapicerki

Nawet niedroga sofa musi korzystać z wysokiej jakości pianek, wypełniaczy i materiałów wyściełających. Jednym z takich materiałów jest pianka poliuretanowa. Jego gęstość powinna wynosić co najmniej 25 kg/m3. Dzięki temu zespół pianki i sprężyny nie będzie się uginał i nie straci swojego kształtu pod naciskiem ciężaru.

3: Mechanizmy

Nie ma uniwersalnych opcji dla mechanizmu sof.
Są one klasyfikowane w zależności od sposobu ich wykorzystania i wielkości pomieszczenia.
Mechanizmy powinny być wykonane z metalu o grubości co najmniej 3 mm, posiadać niezawodne elementy łączące i wysokiej jakości malowanie. Mechanizmy sof dzielą się na te, które są używane codziennie i te, które są używane przy specjalnych okazjach.
 
 Ekonomiczne rodzaje mechanizmów:

-1-
Mechanizm
"delfin
Mechanizm ten jest przeznaczony do codziennego użytku: poprzez pociągnięcie za pasy, spod siedziska wysuwa się dodatkowa platforma na kółkach.
Delfin jest zwykle używany w sofach narożnych.
-2-
Mechanizm
"Francuskie łóżko składane.
Jest to wersja dla gości i wymaga dużo miejsca przy odchylaniu, ponieważ posiada trzy sekcje. Jego cechy charakterystyczne to: w pełni wpisuje się w skandynawski design poprzez prostotę użytkowania i minimalistyczny styl projektowania.
-3-
Mechanizm
"Składane siedzenie
Jest to najbardziej przyjazna dla budżetu opcja i jest to prosta konstrukcja ze składanym oparciem i wysuwaną platformą. Po rozłożeniu stanowi on idealnie płaskie łóżko.

Wnioski

Główne kryteria wyboru sofy to mechanizm odchylania oraz wielkość pomieszczenia, w którym będzie używana. Dziś istnieją budżetowe wersje sof do małych pomieszczeń. Jeśli jest wolna przestrzeń, zaleca się zakup sof narożnych. Ich szerokość może wynosić nawet do 2 metrów, zajmą wolną przestrzeń pomieszczenia i nie będą przeszkadzać w centrum.

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz