Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Jak bezpiecznie ukryć miejsce do gotowania przed wzrokiem? Zebraliśmy dla Was najskuteczniejsze sposoby maskowania.
Kuchnia to przytulne pomieszczenie wypełnione pysznymi smakami. Nie oznacza to jednak, że musisz trzymać je na widoku. Mieszkanie z ukrytą kuchnią wygląda całościowo i wyrafinowanie. Ponadto, eksponowanie urządzeń jest oznaką złego gustu. W tym artykule znajdziesz wskazówki, jak zamienić zwykłe mieszkanie lub dom w luksusowy apartament bez zlewów, piekarników i garnków i patelni.

1: Rozproszenie uwagi.

Aby ukryć kłopoty związane z gotowaniem, odwróć uwagę innymi przedmiotami. Lampy wiszące, nietypowa lada barowa, designerskie krzesła czy efektowny obraz na ścianie załatwią sprawę. Można też popracować nad jadalnią. Bezszwowo tapicerowane krzesła i wygodne fotele sprawiają, że wystrój kuchni jest o wiele bardziej relaksujący.
Pytanie: Czy mogę ukryć układ wyspy?
Odpowiedź: Tak, jeśli po jednej stronie wyspy umieścisz barek śniadaniowy. Element wyspy będzie stanowił barierę oddzielającą strefę kuchenną. A wszystkie przybory kuchenne będą dyskretnie schowane w dużej szafie wnękowej.

2: Dbałość o szczegóły

Wykończenie dekoracji i ścian w tym samym kolorze - białym, kremowym lub perłowoszarym. Używaj prostych linii i matowych materiałów. Przekonasz się, że szafki z solidnymi frontami utrzymają naczynia kuchenne i inne oznaki procesu kulinarnego poza zasięgiem wzroku. A jeśli wyeliminujesz szafki nad głową, Twój wystrój wnętrza będzie bardziej "żywy".
Pytanie: Fartuch kuchenny w jasnym kolorze nie jest praktyczny, czy są inne możliwości?
Odpowiedź: Dodaj "domowe" cechy do swojego fartucha. Użyj szkła, kamienia, malowanej płyty MDF lub płyty wiórowej. Udekoruj powierzchnię wzorami lub obrazami.
Pytanie: Co z tymi, którzy mają bardzo mały metraż mieszkania?
Odpowiedź: Można kupić kuchnię ze specjalnym blatem, który zamyka się pokrywą i jest wyposażony w składaną baterię. Po zamknięciu powierzchnia staje się zwykłym stołem roboczym.

3: Porządek - klucz do sukcesu

Kupując kuchnię, zwróć uwagę na blat roboczy - powinien być zamknięty od części dziennej. Wyposaż stół w obręcz lub ukryj go za wyższym barem. W tej kryjówce mogą znajdować się brudne naczynia lub ważne narzędzia kuchenne. Nawet płyta kuchenna i bateria mogą być ukryte za barierą.
Pytanie: Jak ukryć kuchnię w kontekście mojego mieszkania lub domu?
Odpowiedź: Ustaw przestrzeń z dala od głównych tras komunikacyjnych i punktów widokowych. Jeśli nie gotujesz zbyt często, możesz nawet mieć kuchnię na zamówienie w przedpokoju. Takie rozwiązanie zaskoczy gości i pozwoli w zauważalny sposób zaoszczędzić powierzchnię.
Pytanie: A jeśli pójdziesz jeszcze dalej?
Odpowiedź: Umieścić część kuchenną w specjalnej szafie do zabudowy z drzwiami przesuwnymi lub uchylnymi. Jest to najwyższy stopień ukrycia - kuchnia jest całkowicie niewidoczna, gdy jej nie używasz.

Wnioski

Najważniejszym warunkiem "tajemniczego" wystroju kuchni jest niepozostawianie garnków i patelni na widoku. Tylko czyste ściany i pusty stół. Zrezygnuj z relingów, otwartych półek i szklanych frontów. Żadnych stojaków na noże, żadnych ozdób, żadnych widocznych okuć. Jeśli Twoje serce pragnie wystroju, to niech to nie będzie wystrój "kuchenny". Odpowiednie są żywe kwiaty w dużych donicach i lampy stołowe z ciepłym światłem. W ten sposób stworzysz komfort i uwolnisz się od niepotrzebnych skojarzeń kulinarnych.

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz