Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

projektant wnętrz krakówTworząc koncepcję modernistycznego wnętrza należy rozważyć wykorzystanie w nim koloru białego. Można go zastosować zarówno na ścianach, jak i meblach, armaturze, czy ewentualnych dekoracjach. Biel doskonale komponuje się ze wszystkimi kolorami, zatem będzie idealną wręcz podstawą do stworzenia każdej nowoczesnej aranżacji przestrzeni.

Biel – od tego wszystko się zaczyna

Biel jest podstawowym kolorem nowoczesnych wnętrz. Stanowi element wyjściowy dla wszystkich detali, które pojawią się w nowoczesnej przestrzeni.

Kolor biały jest zdecydowanie barwą uniwersalną, która może pełnić kilka niebagatelnych funkcji w pomieszczeniu i niewątpliwie ma najwięcej zalet w porównaniu ze wszystkimi dostępnymi kolorami. Jak mówił twórca stylu nowoczesnego, Louis Henry Sullivan, forma aranżacja wnętrz krakówpowinna wynikać z funkcji, dlatego tez biel spełnia te wymagania najlepiej ze wszystkich barw pozostających w palecie. I tak na przykład, doskonale sprawdza się w pomieszczeniach słabo doświetlonych, ciemnych i ponurych. Jeśli chcesz wnętrzu dodać więcej naturalnego światła, doświetlić i rozjaśnić je, to wystarczy pomalować ściany na biało. Kolor ten z jednej strony odbija światło, co sprawia, że będzie on jaśniejszy, z drugiej strony każde pomieszczenie będzie od razu znacznie bardziej przestronne – przestrzeń nabierze oddechu.

Kolejną cechą bieli jest jej niewątpliwy chłód, który doskonale pasuje do sterylnych modernistycznych pomieszczeń. Będzie on podkreślał na wskroś nowoczesny charakter wnętrza oraz jasność organizacji przestrzeni.

Gdzie wykorzystać biel?

Biała barwa sprawdza się nie tylko na ścianach. Wprawdzie jednokolorowy pokój może wydawać się nudny, ale dzięki zastosowaniu kilku tricków może być także dziełem sztuki.

projektanci wnętrz krakówGdzie zatem warto wykorzystać biel? Pasuje idealnie do pomieszczeń, w których niezbędne jest utrzymanie wyjątkowej czystości – czyli w kuchni i łazience. Sterylność barwy podkreślać będzie wykorzystanie jej na meblach w tych pomieszczeniach oraz w kolorze wybranej armatury. Co ciekawe, ten kolor świetnie współgra z chromowanymi dodatkami w postaci baterii czy uchwytów. Warto także wybrać do tych pomieszczeń błyszczące, lakierowane i gładkie białe okładziny meblowe oraz kamienny, lub wykonany z grubego, hartowanego szkła blat kuchenny. Doskonale w takim zestawieniu sprawdzą się także przemysłowe, industrialne lampy także wykonane z chromowanej stali. Takie wnętrze będzie z pewnością charakteryzować się nowoczesnym sznytem i funkcjonalnym wykończeniem. Ten kolor sprawdzi się także w jadalni, nadając jej świeżego, przestrzennego charakteru. Rześkość barwy będzie wpływać na osoby przebywające w pomieszczeniu oraz kumulować energię na kolejne wyzwania dnia codziennego.

Biel doskonale wyglądać będzie w salonie. Dla złamania jednorodności koloru warto ją przełamać albo ciepłymi barwami różnych odmian beżu, lub chłodną szarością. Doskonale komponować się będzie także z niewielkimi elementami mocno kontrastującymi do całości – na przykład czerwienią lub czernią – warto jednak pamiętać, żeby dodatki nie były zbyt wielkie i nie przytłoczyły bieli, która powinna być dominującym kolorem wnętrza.

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz